Journal of Academic Union Association


10. ULUSLARARASI GAP ZİRVESİ BİLİMSEL ARAŞTIMALAR KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


20-03-2023 16:05

Üniversitemiz, Akademik Birlik Derneği ve İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Derneği (İKSAD) işbirliğinde ülkenin ve dünyanın önde gelen akademisyenlerinin katılımı ile Şanlıurfa’da 10. Uluslararası GAP Zirvesi Bilimsel Araştırmalar Kongresi gerçekleştirildi.

Kongreye Derneğimiz Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Yaşar DÖRTBUDAK ve Derneğimiz üyelerinden Doç. Dr. Hasan ÇİFTÇİ katılım sağladı. Başkan Dr. DÖRTBUDAK kongrenin açılış konuşmasını, “Üniversite olarak bu tip kongreler ile gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından bilim insanları ve alanında başarıyla çalışan katılımcıların hazırlamış oldukları seçkin akademik eserlerin sunumuna ev sahipliği yapan bu zirvenin, bilim dünyasına önemli katkılar sunacağına inandığını belirterek, 10. Uluslararası GAP Zirvesi’nin farklı alanlarda çalışan, ülkemizin çeşitli illerinden ve dünyanın farklı ülkelerinden kongreye online katılan, bilim insanlarını bir araya getirerek, geleceğe yönelik güçlü işbirliklerine ev sahipliği yapacağını da ümit ediyorum" sözleriyle gerçekleştirdi.

Kongrenin düzenleme kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Doç. Dr. ÇİFTÇİ ise “10. Uluslararası GAP Zirvesinin, geniş kapsamlı, multidisipliner bir kongre olduğunu söyledi. Kongre turizminin önemine değinen Doç. Dr. ÇİFTÇİ “Bilimsel kongreler, Şanlıurfa’nın bilim merkezi haline gelmesini sağlarken, bir yandan da Şanlıurfa’nın turizm alanında gelişimine katkı sağlıyor.” dedi. 10. Uluslararası GAP Zirvesi kapsamında, 200 sözel bildiri sunumu yapıldı.

 

Duyurular
MarFresh 2021 Sempozyumuna Sponsor Olduk
4. Uluslararası Gıda Tarım ve Veteriner Bilimleri Kongresi`ne Sponsor Olduk
7. GAP ZİRVESİ Kongrelerine Sponsor Olduk
BİOECO 2019 Sempozyumuna Sponsor Olduk


Tanıtım Videosu
HIZLI ERİŞİM LİNKLERİ

7. GAP ZİRVESİ KONGRELERİ
Web sayfasında bulunan materyallerin telif hakkı Akademik Birlik Derneği © 2019 aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz.